Party News
12. 5. 2017

Orjan Nilsen hrál na Slovensku pro svatebčany

 

Festival EDMania bude už podruhé hostit Orjana Nilsena a to v úterý 4.čevence 2017. Na velkolepé stagi pod širým nebem bude předskakovat headlinerovi Arminu van Buurenovi. Při této příležitosti přinášíme s Orjanem rozhovor.


Ahoj Orjane, velmi nás těší, že tě budeme moci opět přivítat na Slovensku poté co jsi u nás vystoupil na ARMADA stagi v roce 2015. Už se těšíš na svůj návrat do Trenčína?

Nemůžu se dočkat, až se vrátím do Trenčína! Naposledy to byla velká zábava, bylo super, že se ukázalo tolik lidí a užili jsme si to spolu. Takže návrat zpět a další vystoupení pro EDManii...už se opravdu těším. Bude to úžasné.


Pamatuješ si svojí první velkou show? Jak jsi se tehdy cítil? 

Moje první vystoupení bylo pravděpodobně v Poznani (Polsko) v roce 2007. Byla to velká událost, myslím, že se to jmenovalo ,,Revolution of Love". Pamatuji se, že jsem byl velmi nervózní, protoože tam bylo hodně lidí, opravdu velká akce. Cítil jsem velkou úlevu, když jsem to měl za sebou, když jsem dohrál.Byla to ovšem skutečně úžasná party, ne kterou nikdy nezapomenu.


V roce 2013 jsi založil vlastní label In My Own Opinion, který získal pozornost umělců jako Nicky Romero, Hardwell či W& W. Co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?

Rozhodnout se bylo jednoduché. Bylo tehdy hodně mladých lidí, které jsem chtěl podpořit a dát jim tak, jako sobě, možnost šířit hudbu, která může být trošku odlišná, věci, které se nehodili na label Armina, kde vychází většina mých tracků. Je to takovéto místo na věci, které jsou možná až příliš ,,kreativní", věci, za kterými pevně stojím. Mám tak možnost pomoci lidem, jiným producentům, aby se posunuli. Rád hledám nové talenty. myslím, že každý DJ to rád dělá.


Hudební tvorba je velmi složitý a komplexní proces. Kterou část produkce si asi nejvíce užíváš?

Mám rád každou část produkce nového tracku. Od začátku s kick-em či clap-em, přes celý ten proses od začátku do konce, kdy máš pocit, že se věechno dává dohromady. A ty konečně můžeš vidět celek, ne jen kousky. Takhle přemyýšlím ještě než je 70 % malých kousků vůbec poskládaných do sebe. A to je ta moje oblíbená část. Můžeš si představit celý track a jak to všechno bude znít.


Tvoje diskografie je skutečně bohatá na tracky a také jsi vydal 2 skvělá alba. Jaké máš hudební cíle do budoucna?

Moje cíle jsou v budoucnu opravdu velké. nevím jestli chci vydávat hodně alb, ale vím, že chci produkovat hodně hudby v mnoha rozdílných žánrech a vidět, kam mě to zavede. Hudba je tak široká a všestranná, že mít možnost produkovat cokoliv chci, kde chci, v množství v jakém chci, to je můj cíl. I nadále se soustředit na produkci, na zlepšování skills, protože věřím, že nikdo není tak dobrý, aby se nemusel učit. Nemyslím si, že proces učení někdy skončí, především v hudbě nebo v čemkoliv kreativním. Jeden z mojich velkých cílů je mít velkou show v aréně,kde můžu předvést svoje tracky, všechy z nich.myslím, že to je jeden z největších cílů, které mám. A bylo by fajn, kdyby tam bylo dost lidí.


Je na scéně někdo, s kým by jsi chtěl spolupracovat na tracku a ještě jsi to neudělal? Prozraď nám jméno.

Je hodně lidí na scéně, které považuji za velmi talentované a všestranné. Všichni vědí, že jsem vždy zbožňoval práci Sandera van Doorna, protože je jeden z technicky nejlepších producentů, které jsem slyšel, takže by se mi hodně líbilo udělat něco s ním. Taktéž Alesso. Alesso je kouzelník, který dělá mohutné big-room tracky v podstatě z ,,ničeho .Můžete znát tři zvuky a on zařídí, aby zněli úžasně. je obrovský talent. Dále chci uděkat tracky s Andrew Rayelom, Garethen Enerym...je tak moc lidí, se kterými chci spolupracovat.Samozřejmě nikdy neřeknu ne tracku s Arminem- je to genius.


Pamatuje si svoji první návštěvu na Slovensku? Slyšeli jsme, že to bylo něco speciálního!

Moje první návštěva Slovenska byla v roce 2008 nebo 2009a hrál jsme v malém klubu mimo Bratislavu. Bylo se mnou několik  přátel, byl tam Marcus Schossoe, Driftmoon tam byl také , ale tehdy ještě nepoužíval tento alias. Během mého setu přišla svatební výprava- ženich a nevěsta. Udělali úžasnou party. bylo úžasné hrát pro novomanžele.


Do Trenčína přijdeš začátkem července, na co se mohou těšit tvoji fanoušci? 

Až se vrátím do Trenčína, lidé odě mě mohou očekávat, že budu hrát hodně svých vlastních tracků. Také dělám na spoustě bootlegů a mashupů, vlastně jako vždy. Myslím, že ode mě mohou očekávat to co vždy- energický, bláznivý projev na stagi a množství nové muziky.


Máš nějaký speciální vzkaz pro své fanoušky? 

Chci jim říci- DĚKUJI za vaši podporu po dobu všech těch let. každý rok vidím hodně zpráv od fanoušků. Vrátím se tolikrát, kolikrát jen budete chtít, protože to u vás miluji.

 

edm

 

ARMIN VAN BUUREN V TRENČÍNĚ

Datum: úterý 4.7.2017

Čas: 18:00-7:00

Místo: Expo cetrum Trenčín

DJ´s:Armin van Buuren, Orjan Nilsen, Vini Vici, Rodg, Milan Lieskovský, Pico, Martin Michniak, Soul Mirror 

FACEBOOK EVENTe ► https://www.facebook.com/events/675973422574620/

Předprodej lístků: https://www.partymenu.eu/edmania17-oa

 Reklama: Přeskočit za 10 vteřin
Music Barsong
na přání